Ekstraklasa piłkarska: Porażki Wisły i Amiki

Piłkarze krakowskiej Wisły ponieśli drugą z rzędu porażkę w lidze, ulegając w Warszawie Polonii 0:2. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 32. minucie z rzutu karnego Igor Gołaszewski, a wynik meczu ustalił dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Arkadiusz Bąk, skutecznym strzałem z najbliższej odległości kończąc ładną kontrę całego zespołu.

Na przebieg, a chyba także i na wynik, spotkania wpływ miał błąd arbitrów, którzy nie uznali prawidłowo zdobytego przez Wisłę po przerwie gola. Piłka po strzale z dystansu Moskalewicza odbiła się od poprzeczki, a później za linią bramkową, co jednak uszło uwadze sędziego bocznego i głównego.

"Czarne Koszule", dzięki tej wygranej, zrównały się punktami właśnie z Wisłą oraz z Odrą w tabeli grupy A. Wszystkie te drużyny mają po 9. kolejkach po 16 punktów na koncie.

W grupie B prowadzenie mimo porażki u siebie z Legią 1:2 zachowała Amica. Dla zespołu z Wronek była to pierwsza przegrana w tym sezonie. Nie ma więc już w naszej lidze zespołu bez porażki.

Wicemistrzowie Polski piłkarze Pogoni Szczecin doznali sromotnej klęski. Portowcy przegrali aż 0:3 ze słabo spisującym się dotychczas Ruchem Chorzów. Trzy bramki dla chorzowian zdobył Mariusz Śrutwa.

Również w stosunku 3:0 Odra Wodzisław pokonała Zagłębie Lubin. Podopieczni Sfetana Majewskiego potwierdzają tezę, że na wyjazdach spisują się bardzo słabo.

Wciąż fatalnie spisują się piłkarze Stomilu Olsztyn. Tym razem zespół z krainy Wielkich Jezior przegrał wyjazdowe spotkanie z RKS Radomsko 2:0. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Igor Sypniewski, który staje się najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Drugi z beniaminków KSZO Ostrowiec przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 1:2.

Aż siedem bramek padło we Wrocławiu podczas meczu Śląska z Groclinem. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4:3.

Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Widzewa Łódź, którzy pokonali GKS Katowice 2:0. Na pomeczowej konferencji prasowej menager Widzewa Andrzej Grajewski poinformował, że łódzka jedenastka poleci 1 października do USA, aby rozegrać charytatywny mecz z Chicago Fire, którego dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinom ofiar ataku terrorystycznego w USA.