Ekstraklasa piłkarska: Pierwsza porażka GKS

W pierwszym meczu 5. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Ruch Chorzów pokonał na własnym boisku dotychczasowego lidera, drużynę GKS-u Katowice 2:0.

Obie bramki padły w drugiej części gry. Tym samym w derby Śląska chorzowianie odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo, zaś katowiczanie doznali pierwszej porażki.

Mecz nie był pięknym widowiskiem, jak w każdych derby nie brakowało w nich jednak walki o każdy metr boiska.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów w 60. minucie gry Damian Gorawski. Wynik spotkania ustalił 6 minut później Krzysztof Bizacki, który wykończył akcję Śrutwy i Wosia.

Po kilku dobrych występach tym razem GKS zagrał słabszy mecz, mając duże trudności z konstruowaniem akcji ofensywnych.