Ekstraklasa piłkarska: Górnik Zabrze - Amica Wronki 1-3 (1-0)

1-0 Kompała (43, karny) 1-1 Jackiewicz (73) 1-2 Król (87) 1-3 Król (90) GÓRNIK: Bledzewski - Wiśniewski, Kolasa, Krzętowski, Prasnal - Probierz, Gierczak, Bonk (67 Marzec), Kompała, Brosz (84 Wróbel) - Rocki. AMICA: Stróżyński - Bosacki, Kukiełka, Siara, Zieńczuk - Sokołowski (63 Król), Jackiewicz, Bajor (58 Bieniuk), Dubiela, (46 Piskuła) - Kryszałowicz, Sobociński. Sędziowali: Tomasz Mikulski (Lublin). Żółte kartki: Kompała, Wiśniewski, Bonk, Bosacki i Kukiełka. Widzów 2572.

Piłkarze Amiki mają w tym sezonie za zadanie zakwalifikować się do przyszłorocznej edycji europejskich pucharów i choć generalnie nastawieni są na sukces w Pucharze Polski, w Zabrzu udowodnili, że będą również grali o czołowe miejsce w lidze. Drużyna Stefana Majewskiego ostatnie tygodnie przed inauguracją spędziła na boiskach Półwyspu Iberyjskiego, dlatego poranne opady śniegu w Zabrzu wzbudziły wśród piłkarzy Amiki małą panikę.

I połowa, choć wyrównana, zakończyła się prowadzeniem zabrzan. Po przerwie goście przystąpili do ataku, lecz przez długi czas byli nieskuteczni. Trener Majewski patrzył na to wszystko ze spokojem: - Graliśmy dobrze, często rozgrywaliśmy piłkę bokami boiska. Gole dla nas były tylko kwestią czasu... Szkoleniowiec Amiki miał rację (choć na te bramki przyszło mu długo czekać), ale trzeba przyznać, iż umiał szczęściu dopomóc, gdyż przeprowadził w swojej drużynie bardzo dobre zmiany. Kluczowa okazała się ostatnia roszada. Grzegorz Król trochę sobie pobiegał, po czym w samej końcówce, w odstępie kilku minut, strzelił dwa gole. - Owszem, troszeczkę byłem zaskoczony, że zacząłem mecz na ławce rezerwowych, ale taka była wola trenera - mówił po spotkaniu bohater końcówki. - Miałem dwie sytuacje, strzeliłem dwa gole. Spełniłem dzisiaj swoje zadanie, bo napastnik jest przecież od tego żeby zdobywać bramki.

W sobotnim meczu swoje snajperskie umiejętności potwierdził także zabrzanin, Adam Kompała, który strzelił 11. gola w sezonie (wykorzystał rzut karny, który sam sobie wypracował).

Dowiedz się więcej na temat: gole | karny | wronki | Zabrze | Górnik Zabrze | Ekstraklasa | król