Ekstraklasa: Lech - Groclin 2:3

Bramka Grzegorza Rasiaka w 90. minucie meczu dała zwycięstwo Groclinowi Grodzisk Wielkopolski nad Lechem Poznań 3:2 w spotkaniu inaugurującym 26. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Dwa razy prowadzenie obejmowali goście z Grodziska, ale poznaniacy szybko odrabiali straty. Decydujący cios Groclin zadał w ostatniej minucie, a lechitom na wyrównanie zabrakło już czasu.

Kiedy w 34. minucie Sebastian Mila zdobył piękną bramkę strzałem z 18 metrów, juz 4 minuty później Piotr Reiss kapitalnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron sytuacja wyglądała podobnie. W 50. minucie Andrzej Niedzielan wykorzystał niezdecydowanie obrońców i Groclin po raz drugi wyszedł na prowadzenie z którego cieszył się tylko kilka chwil, bo już sześć minut później znów Reiss, tym razem strzałem głową, doprowadził do remisu. Piłka po strzale napastnika Lecha odbiła się jeszcze od głowy Marcina Łukaszewskiego i wylądowała w bramce Mariusza Liberdy.

Gdy już wszyscy oczekiwali na końcowy gwizdek sędziego, Groclin wyprowadził szybką akcję, a celnym strzałem głową popisał się powracający na boisko po problemach zdrowotnych Grzegorz Rasiak. Trzy punkty pojechały do Grodziska.

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | Groclin