Ekstraklasa: Kolejny remis Legii

W ostatnim sobotnim spotkaniu, 3. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, podmęczona wyprawą do Barcelony, warszawska Legia bezbramkowo zremisowała z zamykającą tabelę Pogonią Szczecin.

Legioniści po trzech kolejkach nadal pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie, ale równocześnie wyrównali swój klubowy rekord 23 kolejnych meczów bez porażki w ekstraklasie z lat 1929-30.

Niesamowity dramat, w ostatnich minutach meczu z Odrą Wodzisław, przeżyli piłkarze Garbarnii Szczakowianki . Jeszcze 2 minuty przed zakończeniem spotkania zespół z Jaworzna prowadził 2:1 i był bliski odniesienia swojego pierwszego historycznego zwycięstwo w 1. lidze.

Na drodze Szczakowianki stanął jednak fantastycznie dysponowany Michał Chałbiński. Gracz Odry w ciągu następnych 120 sekund dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i marzenia gospodarzy pękły jak bańka mydlana. Drużyna z Wodzisławia odniosła drugie z rzędu zwycięstwo i z 7 punktami na koncie na razie prowadzi w tabeli. Szczakowianka jak na razie zdołała wywalczyć w ekstraklasie tylko punkt.

Nadspodziewanie dobrze spisuje się w rozgrywkach naszej ekstraklasy Górnik. Zabrzanie tym razem zremisowali w Grodzisku 2:2. Mieli jednak fantastyczną okazję na wywiezienie z gorącego terenu 3 punktów, ale Kolasa tuż przed końcem nie wykorzystał rzutu karnego.

Podziałem punktów zakończył się też mecz w Chorzowie. Ruch zremisował 1:1 z KSZO, prezentując dobrą grę dopiero po utracie gola w 56. minucie (Popiela). Wystarczyło to jednak tylko do wyrównania (Narwojsz - 74. min), bo mimo wielu sytuacji podopiecznym Oresta Lenczyka nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść.