Ekstraklasa: Efektowny start Groclinu

Premiera piłkarskiego sezonu 2003/04 wypadła okazale, ale tylko dla jednego zespołu. Groclin Grodzisk Wlkp. rozgromił na Bukowej 4:0 Dospel Katowice w pierwszym meczu inauguracyjnej kolejki 76. w historii sezonu ekstraklasy.

Gole dla wicemistrzów Polski zdobyli kolejno Sobolewski, Mila, Rocki i Niedzielan. Obie drużyny poprowadzili nowi trenerzy, Słowak Dusan Radolsky Groclin oraz Edward Lorens Dospel.

Pierwsza połowa meczu toczyła się zdecydowanie pod dyktando gości, którzy już w 7. minucie zdobyli gola. Po zagraniu Mili piłkę przed polem karnym otrzymał Radosław Sobolewski i pomocnik Groclinu precyzyjnym strzałem z dystansu tuż przy słupku zaskoczył bezradnego Tkocza.

Podopiecznych Dusana Radolsky'ego nie zadowoliło jednobramkowe prowadzenie. Defensywę katowickiego zespołu nieustannie nękali szybki Rocki i przebojowy Mila. Kilka sytuacji zmarnował Rasiak (świetne parady Tkocza), ale w ostatniej minucie pierwszej części gry Sebastian Mila perfekcyjnie wykonał rzut wolny i piłka wylądowała w lewym okienku bramki Tkocza.

Po przerwie obraz gry na murawie nie uległ zmianie. Podopieczni Edwarda Lorensa nadal nie potrafili przebić się przez świetnie zorganizowaną obronę Groclinu. Wprawdzie Stanisław Wróbel postraszył Liberdę strzałem w poprzeczkę, ale kolejne bramki zdobyli piłkarze z Grodziska Wielkopolskiego. Najpierw po pięknej indywidualnej akcji gola zdobył najlepszy na boisku Piotr Rocki, a na sześć minut przed końcem po podaniu Marcina Zająca piłkę do siatki Dospelu skierował zmiennik Rockiego, Andrzej Niedzielan. Załamanym kibicom na Bukowej pozostało już tylko skandować "Żurek ratuj !!"...

Zobacz opis meczu.

Dowiedz się więcej na temat: Groclin | Radosław Sobolewski | mila | Ekstraklasa | start