"Ebi" strzelił, ale Racing poległ

Euzebiusz Smolarek zdobył swojego drugiego gola na boiskach hiszpańskiej Primera Division.

"Ebi" trafił celnie głową do siatki rywali w 62. minucie wyjazdowego meczu Racingu Santander z Murcią. Ekipa z Kantabrii przegrała 1:2, ale zachowała wysoką szóstą pozycję w tabeli.

Na Nueva Condomina napastnik reprezentacji Polski grał od pierwszych minut spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie w 56. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się ciemnoskóry Szwed Henok Goitom. Siedem minut przed końcem drugiego gola dla Murcii zdobył Fernando Baiano. Brazylijczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po przewinieniu Moratona.

W końcówce wychodzący na czystą pozycję "Ebi" w dość kontrowersyjny sposób (co wyraźnie pokazały powtórki TVE) był powstrzymywany przez obrońcę rywali, ale arbiter nie dopatrzył się faulu piłkarza gospodarzy.

Na prowadzeniu w ligowej tabeli do końca tego roku pozostanie Real Madryt. "Królewscy", tydzień przed klasykiem na Camp Nou, wygrali u siebie z Osasuną Pampeluna 2:0. Na Santiago Bernabeu znów świetną partię rozegrał Wesley Sneijder. Pozyskany z Ajaxu pomocnik przy pierwszym golu precyzyjnie dośrodkował na głowę Ruuda van Nistelrooya, a kwadrans przed końcem przypieczętował wygraną ładnym uderzeniem z dystansu.

Wyniki 16. kolejki Primera Division:

niedziela

Real Madryt - Osasuna 2:0 (1:0)
Bramki: Van Nistelrooy (15), Sneijder (75)

Recreativo - Atlético 0:0

Murcia - Racing 2:1 (0:0)
Bramki: Goitom (56), Baiano (83) - Smolarek (62)

Betis - Almeria 3:1 (1:1)
Bramki: Edu (28), Pavone (50, 83) - Negredo (10)
Czerwone kartki: Acasiete (15), Cobeńo (22) - obaj Almeria

Getafe - Villarreal 1:3 (0:1)
Bramki: Kepa (86) - Nihat (15, 78), Cazorla (83)
Czerwona kartka: Fuentes (89 - Villarreal)

Deportivo - Real Saragossa 1:1 (0:1)
Bramki: Coloccini (53) - Diego Milito (17)
Czerwona kartka: Chapi (89 - Deportivo)

Valladolid - FC Sevilla 0:0
Czerwone kartki: Fazio (52), Luis Fabiano (82) - obaj FC Sevilla.

Zobacz TABELĘ hiszpańskiej Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: czerwona | Real | czerwona kartka | kartka | Smolarek | Primera Division | bramki | EBI