Ebi Smolarek wciąż w wielkiej formie!

Euzebiusz Smolarek zdobył już 12. gola w tym sezonie Bundesligi! Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie VfL Wolfsburg 3:2, a napastnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 32. minucie.

To nie koniec zasług naszego rodaka. Popularny Ebi nie dość, że zdobył drugiego gola dla gospodarzy, to jeszcze asystował przy wyrównującym trafieniu Christiana Wornsa w 24. minucie oraz przy bramce Salvatore Gambino na 3:1.

"Wilki" są rywalem szczęśliwym rywalem dla Smolarka. Polak zdobył już trzy gole przeciwko tej drużynie, ale poprzednie dwa strzelił na wyjeździe.

Jako pierwsi gola na Signal Iduna Park zdobyli przyjezdni. W 13. minucie kontrę ekipy z Wolfsburga celnym strzałem wykończył Mike Hanke. Strata bramki podziałała mobilizująco na piłkarzy z Dortmundu, którzy jeszcze przed przerwą zdołali nie tylko odrobić stratę, ale i objąć prowadzenie.

Najpierw - po wolnym wykonywanym przez Nuriego Sahina - Smolarek głową przedłużył piłkę do Wornsa, a ten pokonał Simona Jentzscha. Kilka minut później 65 tys. widzów na stadionie w Dortmundzie mogło się już cieszyć z prowadzenia - Ebi wykorzystał podanie Thomasa Rosicky'iego i silnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości.

Po przerwie Ebi znów błysnął, asystując przy golu Gambino i choć goście zdołali zmniejszyć stratę za sprawą Diego Fernando Klimowicza, to na więcej tego dnia nie było ich stać.

Bundesliga wznowiła rozgrywki po zimowej przerwie już w piątek. Prowadzący w tabeli Bayern pokonał na wyjeździe zespół z Monchengladbach 3:1 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli, bowiem zajmujący drugą lokatę Hamburger SV przegrał na wyjeździe z FC Nurnberg 1:2. Michael Ballack i spółka mają 9 punktów przewagi nad ekipą z Hamburga.

Dariusz Żuraw rozegrał całe spotkanie w barwach Hannover 96. Polak i jego koledzy z drużyny zremisowali w Berlinie z miejscową Herthą 1:1. Prowadzenie dla gości zdobył w 12. minucie Christoph Dabrowski, a wyrównał już w doliczonym czasie gry Dick van Burik.