Dudek: Mogę odejść z Liverpoolu

Jerzy Dudek nie ma złudzeń. Przejście do Liverpool FC Jose Manuela Reiny, bramkarza Villarreal CF, oznacza tylko jedno - Polak straci miejsce w podstawowym składzie.

"W poniedziałek rozmawiałem na ten temat z Rafaelem Benitezem. Trener powiedział mi, że bardzo by chciał, żebym został w klubie, ale jeśli dostanę jakąś atrakcyjną ofertę z innego klubu, to mogę odejść" - powiedział Dudek w "Przeglądzie Sportowym".

Reklama

Polski bramkarz wie, że żaden trener nie da piłkarzowi gwarancji na grę w pierwszym składzie, ale... "Zdaję sobie sprawę, że nie płaci się tak ogromnych pieniędzy (8 mln funtów) za zawodnika i potem sadza go na ławce rezerwowych" - stwierdził.

Dudek raczej nie podejmie próby obrony swojego miejsca w bramce "The Reds". "Owszem, mógłbym po raz kolejny zakasać rękawy i starać się udowodnić moją wartość na treningach. Niewykluczone, że znów by mi się udało. Ale już jestem tym zmęczony. Poza tym czekają nas ostatnie mecze eliminacji mistrzostw świata, a później prawdopodobnie sam mundial. Nie mogę więc ryzykować. Potrzebuję regularnych występów i komfortu psychicznego, by jak najlepiej przygotować się do spotkań reprezentacji" - powiedział zdobywca Pucharu Europy 2005.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: Villarreal CF | Jerzy Dudek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje