Drogba i wszystko jasne!

Chelsea Londyn awansowała do finału Ligi Mistrzów, pokonując w półfinałowym meczu Liverpool 3:2. W regulaminowym czasie gry obie drużyny zdobyły po jednym golu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W finale zespół "The Blues" zmierzy się z Manchesterem Utd.

Już w 6. min meczu na strzał z dystansu zdecydował się napastnik Chelsea - Didier Drogba. Piłkę po mocnym uderzeniu piłkarza "The Blues", na rzut rożny wybił Reina. Cztery minuty później "zagotowało" się pod bramką gospodarzy. Torres otrzymał dobre podanie w pole karne, ale jego strzał ostatecznie poza linię końcową sparował golkiper Chelsea.

W 19. min Drogba wbiegł z futbolówką w pole karne rywala, oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Już w 22. min boisko z powodu kontuzji opuścić musiał obrońca Liverpoolu - Skrtel.

W 33. min świetne podanie otrzymał Kalou, zawodnik Chelsea wbiegł w pole karne Liverpoolu, huknął ile sił w nodze, ale Reina odbił piłkę w kierunku lewego narożnika pola karnego. Tam do futbolówki dobiegł jednak Drogba, który z ostrego kąta, strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

W 64. min Benayoun przeprowadził piękną akcję, dograł piłkę do będącego w polu karnym Torresa, a młody Hiszpan umieścił futbolówkę w siatce.

W regulaminowym czasie gry, już żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola i do wyłonienia drugiego - obok Manchesteru United - finalisty LM potrzebna była dogrywka.

W 94. min Essien strzelił gola, ale sędzia bramki nie uznał odgwizdując pozycję spaloną. Dwie minuty później w polu karnym Liverpoolu faulowany był Ballack i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Lampard. W 105. min rywali dobił Drogba, zdobywając swoją drugą, a dla Chelsea trzecia bramkę w meczu. W 117. min do bramki Chelsea trafił jeszcze Babel, ale gol piłkarza Liverpoolu nie odwrócił losów meczu. Chelsea awansowała do finału gdzie zmierzy się z Manchesterem United.

Chelsea Londyn - Liverpool 3:2

Bramki: 1:0 Drogba (33.), 1:1 Torres (64.), 2:1 Lampard (96.), 3:1 Drogba (105.), 3:2 Babel (117.)

Chelsea: Cech - Essien, Carvalho, Terry, A. Cole - J. Cole (90. Anelka), Ballack, Makalele, Lampard (120. Szewczenko), Kalou (72. Malouda) - Drogba.

Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Skrtel (22. Hyypia), Riise - Kuyt, Alonso (41. ŻK), Gerrard, Mascherano, Benayoun (78. Pennant) - Torres (98. Babel).

Pierwszy mecz: 1:1, awans: Chelsea

Dowiedz się więcej na temat: blues | bramki | torres | Londyn | Chelsea Londyn | strzał | Didier Drogba