Del Neri opuścił Sampdorię, trafi do Juventusu?

Władze Sampdorii Genua ogłosiły, że Luigi Del Neri przestał być trenerem zespołu, mimo że wywalczył czwarte miejsce w tabeli i zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Odejście 59-letniego szkoleniowca na nowo wzbudziło spekulacje, że zostanie on nowym trenerem Juventusu. Turyński zespół, który był wymieniany jako główny rywal Interu w walce o mistrzostwo Włoch zakończył rozgrywki dopiero na siódmym miejscu i już w lipcu będzie musiał grać w kwalifikacjach Ligi Europy.

Reklama

W trakcie sezonu z Juventusem pożegnał się Ciro Ferrara, a jego tymczasowy zastępca - Alberto Zaccheroni nie opanował kryzysu.

Z Juventusem łączono także menedżera Liverpoolu - Rafę Benizteza, ale ostatnio spekulacje na ten temat przycichły. Wygląda więc na to, że do Turynu trafi Del Neri. Lokalne media twierdzą, że oficjalnie trenerem "Starej Damy" zostanie ogłoszony w środę.

Del Neri ma za sobą pracę w wielu włoskich klubach min. w Romie, Chievo Werona, US Palermo, a także (bez powodzenia) w FC Porto. Trenerem Sampdorii został 1 czerwca ubiegłego roku.

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spekulacje | opuścił | Luigi Del Neri

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama