Czy Kompała i Król wzmocnią Widzew?

Jak już informowaliśmy, znany biznesmen i działacz piłkarski Mirosław Stasiak chce poważnie zaangażować się w ratowanie Widzewa. Mówił już kilkakrotnie o takiej możliwości Andrzej Grajewski.

Świadczyć może o tym także fakt, że Stasiak pojawił się na meczu z Legią, a spotkanie oglądał nie z trybun tylko z budynku klubowego, w towarzystwie obu udziałowców. Niby to nie musi o niczym świadczyć, ale z drugiej strony np. Tadeusz Dąbrowski (inny działacz sportowy) do budynku nie został zaproszony.

Reklama

Prawdopodobnie Stasiak przed rozpoczęciem przyszłego sezonu kupi nowo wyemitowane akcje i tym samym stanie się współudziałowcem spółki. Biznesmen chce pomagać jednak już w rundzie wiosennej. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", na początek przekazywałby klubowi 50 tysięcy miesięcznie.

W ostatnim czasie Stasiak prowadził także rozmowy z piłkarzami. Bliski jest porozumienia z dwoma: Grzegorzem Królem i Adamem Kompałą. Obaj ostatnio grali w Szczakowiance Jaworzno. Będą mogli jednak opuścić Jaworzno już zimą, bo w ich kontraktach są klauzule pozwalające na rozwiązanie kontraktu w razie degradacji klubu do II ligi, a jak wiadomo Szczakowianka została zdegradowana z ekstraklasy w wyniku afery barażowej.

Wprawdzie oficjalnie mówi się, że ci zawodnicy mają wzmocnić klub Stasiak Opoczno. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że mają być kartą przetargową w negocjacjach Stasiaka z Widzewem. Na to, że ci piłkarze mogą trafić do Widzewa wskazują też inne fakty. Przepisy PZPN zabraniają posiadania dużej części akcji w więcej niż jednym klubie, zatem skoro Stasiak ma zamiar wejść do Widzewa to będzie musiał zrezygnować z akcji klubu z Opoczna, a w takim razie wzmacnianie go przed rundą wiosenną nie miałoby sensu. Poza tym, obaj piłkarze nie po to zastrzegali sobie możliwość opuszczenia Szczakowianki w razie degradacji, żeby przejść do jeszcze słabszego klubu drugoligowego. Tym bardziej, że np. Królem interesują się kluby pierwszoligowe (np. Lech Poznań).

Tomasz Andrzejewski

Dowiedz się więcej na temat: biznesmen | działacz | Widzew | król | Stasiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje