Czy Janas zostanie w kadrze?

W najbliższy wtorek Wydział Szkolenia PZPN oceni pracę Pawła Janasa w roli szkoleniowca reprezentacji Polski. "Życie Warszawy" spekuluje, czy pozycja popularnego "Janosika" jest pewna.

Za pozostawieniem Janasa na stanowisku opowiada się Michał Listkiewicz. - Wielokrotnie rozmawiałem z różnymi ludźmi na ten temat - powiedział "ŻW" prezes PZPN. - Za każdym razem, gdy pojawiały się wątpliwości, pytałem: kto zamiast niego? Odpowiedzi nie było.

Reklama

- Wiem, że dobrym kandydatem byłby Henryk Kasperczak. Ale on związany jest umową z Wisłą Kraków i nie uzyska - jak słyszałem - zwolnienia z klubu. Natomiast Janas przejął kadrę po bardzo nieudanym początku eliminacji do mistrzostw Europy. Sądzę, że należy mu dać szansę na przepracowanie całego cyklu eliminacji do mistrzostw świata - dodał Listkiewicz.

Podobne zdanie do prezesa ma w tej sprawie członek Wydziału Szkolenia PZPN i były trener kadry Antoni Piechniczka. Bardziej tajemniczy jest natomiast Andrzej Strejlau. - Nie namówicie mnie, abym przed wyrażeniem swojej opinii podczas obrad Wydziału Szkolenia, zdradził co myślę o pracy Janasa. Nie byłem na ostatnich meczach reprezentacji, na poprzedzających je zgrupowaniach, nie widziałem więc na własne oczy tego, co świadczy o jakości pracy - powiedział "ŻW" były selekcjoner. - Mam nadzieję, że selekcjoner przedstawi nam, co mu się udało, czego nie dokonał i jaką koncepcję pracy z kadrą zamierza przyjąć na przyszłość. Zdaję sobie sprawę, że można też stwierdzić po prostu: o trenerze świadczy... wynik!

INTERIA.PL/Życie Warszawy
Dowiedz się więcej na temat: kadr | PZPN | Michał Listkiewicz | szkolenia | Paweł Janas

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama