"Czerwone" derby Barcelony

Cztery gole i sześć czerwonych kartek (!) zobaczyli kibice na Estadio Montjuic podczas derbów Barcelony inicjujących 16. kolejkę hiszpańskiej Primera Division.

Ostatecznie FC Barcelona pokonała Espanyol 3:1, co na pewien czas uratuje posadę trenera Franka Rijkaarda.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla "Barcy". Prowadzenie dla Espanyolu zdobył już w 8. minucie efektownym "szczupakiem" Jordi Cruyff. Były piłkarz ... Barcelony wykorzystał dośrodkowanie Ivana de la Peny, który kiedyś również z powodzeniem grał w ekipie z Camp Nou.

Radość gospodarzy trwała jednak tylko dwie minuty, a wyrównującego gola strzelił Ronaldinho. Brazylijczyk wrócił do składu Barcelony po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją uda.

Jeszcze przed przerwą kolejne dwa gole dla "Barcy" dołożył Patrick Kluivert.. Holender najpierw wykorzystał dośrodkowanie Gabriego, a następnie błąd golkipera Espanyolu, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ronaldinho.

Później głównym aktorem spotkania był już tylko arbiter Pino Zamorano, który pokazał w sumie jedenaście żółtych i aż sześć czerwonych kartek! Murawę przedwcześnie opuścili kolejno De la Pena (jeszcze w pierwszej połowie), Soldevilla, Lopo (Espanyol) oraz Rafael Marquez, Quaresma i Cocu (Barcelona).

Po tym meczu FC Barcelona zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli, natomiast Espanyol pozostał "czerwoną latarnią" Primera Division.