Cracovia - Szczakowianka 3:3 w sparingu

Garbarnią Szczakowianką Jaworzno zremisowała 3:3 z otwierającą tabelę 3 ligi Cracovią Kraków. Swojego pierwszego gola dla Szczakowianki zdobył dziś niedawno pozyskany Maciej Bykowski.

W całym meczu ten zawodnik strzelił dwie bramki, a trzecią dołożył Krzysztof Przytuła.

Mecz rozgrywany był w Krakowie przy padającym śniegu.

Początek spotkania należał do zawodników Cracovii. W 14. minucie groźny strzał głową oddał Łukasz Skrzyński, jednak Andrzej Bledzewski nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Krzysztof Giza znów próbował pokonać Bledzewskiego strzałem głową jednak tym razem futbolówka wylądowała na słupku. W 31. minucie Giza mógł się poprawić, jednak będąc sam na sam z Bledzewskim strzelił niecelnie.

Mimo ambitniejszej gry Cracovii to Szczakowianka pierwsza objęła prowadzenie, a stało się to za sprawą Macieja Bykowskiego, który zdobył gola w 34. minucie.

Tuż po przerwie Cracovia wyrównała po strzale Marcina Dudzińskiego. 4 minuty później gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką Dariusza Kapcińskiego. Przy karnym znakomitym refleksem popisał się Bledzewski, który obronił strzał z 11 metrów, zaś dobitka Dariusza Zawadzkiego trafiła w poprzeczkę i dopiero Giza skierował piłkę do siatki.

Odpowiedź Szczakowianki była błyskawiczna. W 59. minucie bramkę zdobył Krzysztof Przytuła. Na 17 minut przed końcem meczu wspaniałym uderzeniem z wolnego popisał się Bykowski, który zaskoczył obronę gospodarzy strzelając bez czekania na gwizdek.

"Pasy" doprowadziły do remisu po drugim w tym meczu rzucie karnym, tym razem podyktowanym w 84. minucie za faul Rafała Góraka na Dudzińskim.

- Mecz rozegrano w trudnych warunkach na śniegu. Cieszę się przede wszystkim z tego, że nikt nie doznał kontuzji - powiedział po meczu trener Marek Motyka. - Nie jestem zadowolony z wyniku, bo mecz powinniśmy wygrać. Zagraliśmy jednak nieskutecznie, za wyjątkiem Macieja Bykowskiego, który niedawno przeszedł do nas z Polonii Warszawa.

Cracovia - Garbania Szczakowianka 3:3

Bramki: dla Cracovii - Marcin Dudziński (50), Piotr Giza (55), Łukasz Skrzyński (85-karny); dla Garbarni - Maciej Bykowski (34 i 75), Krzysztof Przytuła (59).

Dowiedz się więcej na temat: mecz | bramki | Cracovia