Copa Libertadores: Boca bliżej trofeum

Boca Juniors na Estadio Bombonera w Buenos Aires pokonali mistrzów Brazylii FC Santos 2:0 (1:0) w pierwszym meczu finałowym Copa Libertadores (Puchar Wyzwolicieli).

Bohaterem spotkania był Marcelo Delgado. Napastnik Boca Juniors zdobył obie bramki, które znacznie przybliżają argentyński zespół do triumfu w tegorocznej edycji odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów.

Rewanż odbędzie się 2 lipca w Santos.

- To ciężko wypracowane zwycięstwo nie może pozwolić nam jeszcze myśleć o triumfie. Santos bardzo łatwo strzela bramki i jest w stanie odrobić te straty na własnym boisku. - przestrzegał po meczu kapitan Boca Juniors Diego Cagna.

Młode gwiazdy Santosu Diego i Robinho przyćmił na boisku 30-letni Marcelo Delgado. Napastnik Boca najperw w 33. minucie po indywidualnej akcji zdobył prowadzenie dla gospodarzy, a siedem minut przed końcem po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym ustalił wynik spotkania.

Piłkarze obu drużyn grali bardzo ostro, a Brazylijczycy kończyli mecz w 10. W 82 minucie z brutalną grę z boiska został usunięty Reginaldo Araujo.

Boca Juniors triumfowali już w Copa Libertadores w 2000 i 2001 roku. FC Santos, z legendarnym Pele w składzie zdobył to trofeum w 1963 roku.

Boca Juniors Buenos Aires - FC Santos 2:0 (1:0)

Bramki: Delgado (33, 83). Sędziował Oscar Ruiz (Kolumbia). Czerwona kartka: Reginaldo Araujo (82, Santos)

Boca Juniors: Roberto Abondanzzieri; Hugo Ibarra, Rolando Schiavi, Nicolas Burdisso, Clemente Rodriguez; Alfredo Cascini, Sebastian Battaglia, Diego Cagna, Carlos Tevez; Marcelo Delgado, Guillermo Barros Schelotto (53, Javier Villarreal).

Santos: Fabio Costa; Reginaldo Araujo, Pereira (46, AndreLuiz), Alex, Leao; Fabiano (69, Nene), Paulo Almeida, Renato, Diego; Robinho, Ricardo Oliveira.