Co się dzieję z Wisłą Kraków?

Bilans spotkań sparingowych Wisły Kraków na zgrupowaniu we Francji wygląda żałośnie. Cztery porażki, jeden remis, bilans bramek 6:16.

Prawdą jest, że rywale byli mocni, że to tylko mecze sparingowe, że piłkarze są w rytmie przygotowań. Jednak prawdą jest także to, że Wisła jest dziś słabsza niż przed rokiem. Kibice czują się zaniepokojeni!

Reklama

Porażka w ostatnim meczu z FC Metz 0:4 chyba najlepiej oddaje formę mistrza Polski. Tęgie lanie jakie sprawił podopiecznym Henryka Kasperczaka beniaminek francuskiej Ligue 1, nie wróży najlepiej w kontekście wymarzonego awansu do Ligi Mistrzów.

Brak Kamila Kosowskiego i Marcina Kuźby znacznie osłabił ofensywną siłę krakowian. Kontuzje Arkadiusza Głowackiego, Jacka Paszulewicza i Macieja Stolarczyka spowodowały, że linia obrony Wisły jest dziurawa jak polskie drogi. Krakowianie pozyskali latem trzech piłkarzy: Michała Wróbla, Damiana Gorawskiego i Brasilię, ale czy to wystarczy na Ligę Mistrzów?

Innych piłkarzy już raczej działacze do Krakowa nie sprowadzą i Wisła zagra w eliminacjach, takim składem, jakim obecnie dysponuje trener Henryk Kasperczak.

Prezes klubu Bogdan Basałaj wielokrotnie podkreślał, że Wisła jest poważnym klubem i nie może sobie pozwolić na kupowanie za duże pieniądze piłkarzy, a później nie mieć na prąd, ZUS i wypłaty. Wiceprezes Zdzisław Kapka powtarza: Wisła ma taki skład, że powinna awansować do Ligi Mistrzów. Czy rzeczywiście zespół z Reymonta jest tak mocny, przekonamy się już niebawem.

Na koniec ciekawostka. Ostatnią porażkę z FC Metz przewidział przed meczem Marcin Baszczyński. - Najgorszy jest sparing w ostatni dzień zgrupowania, bo zwykle się go przegrywa. Każdy już myśli o rodzinie, domu, powrocie... - powiedział "Baszczu" w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". I rzeczywiście, sparing został przegrany... Po co zatem, rozgrywać mecz w ostatni dzień zgrupowania, skoro z góry wiadomo jaki będzie wynik?

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | bilans | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje