Chelsea ucieka, hattrick Defoe

Chelsea Londyn łatwo pokonała przed własną publicznością Norwich City 4:0 w sobotnim spotkaniu 18. kolejki angielskiej Premier League. Po tej wygranej podopieczni Jose Mourinho umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Na Stamford Bridge gole dla "The Blues" jeszcze w pierwszej połowie zdobyli kolejno Damien Duff, Frank Lampard oraz Arjen Robben. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Didier Drogba.

Efektowne zwycięstwo zanotował także - lokalny rywal Chelsea - Tottenham Hotspurs. "Koguty" na White Harte Lane ograły Southampton 5:1, a hattrickiem w tym meczu popisał się Jermaine Defoe. Do siatki rywali trafił również Francuz Fredrick Kanoute oraz Irlandczyk Robbie Keane. Honorowego gola dla "Świętych" strzelił Crouch.