Celtic znowu ograł Rangers

Celtic wygrał z Rangers 3:2 (2:2) w piłkarskich derbach Glasgow i przedłużył nadzieje kibiców na zdobycie mistrzostwa Szkocji. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Artur Boruc. Mecz na Celtic Park oglądało ponad 58 tys. widzów.

Boruc stracił bramki w pierwszej połowie w podobnych okolicznościach, po dwóch rzutach rożnych z lewej strony i strzałach głową Davida Weira oraz Daniela Cousina. Celtic odpowiedział jeszcze przed przerwą dwoma trafieniami. Zwycięskiego gola w 70. minucie strzelił z rzutu karnego Barry Robson.

"Celtowie" po raz drugi pokonali Rangers w ostatnich 12 dniach. W tabeli ekstraklasy szkockiej prowadzi Celtic - 80 pkt z przewagą pięciu nad Rangers, ale rywale mają trzy mecze zaległe.