Celtic stracił punkty z Dundee Utd

Celtic Glasgow stracił dwa punkty w sobotnim spotkaniu szkockiej Premier League. Podopieczni Gordona Strachana zremisowali na wyjeździe z Dundee Utd 1:1.

Gospodarze jedno "oczko" uratowali w samej końcówce spotkania. Już w doliczonym czasie gry Jon Daly strzałem z kilkunastu metrów pokonał Artura Boruca.

Chwilę wcześniej czerwoną kartkę ujrzał kapitan Dundee Utd Barry Robson, który ostro zaatakował Lee Naylora.

To właśnie Robson, jako pierwszy poważnie zagroził bramce Celtiku uderzeniem z rzutu wolnego, by po chwili znowu zatrudnić Boruca, który w obu przypadkach nie dał się zaskoczyć. Po pół godzinie gry szansę miał Steven Robb, który już minął polskiego golkipera, ale jego strzał poszybował ponad poprzeczką.

W odpowiedzi na uderzenie zdecydował się Aiden McGeady, ale nie przyniosło ono powodzenia. Co się nie udało temu piłkarzowi, udało się Shunsuce Nakamurze. Japończyk w 48. minucie precyzyjnie wykonał rzut wolny.

Dwanaście minut później na murawie pojawił się Maciej Żurawski zmieniając Craiga Beattiego, ale Polak tym razem nie wpisał się na listę strzelców, jak w Kielcach.