Bundesliga: Zwycięstwo Schalke w Dortmundzie

Aż 83 tysiące widzów na stadionie Westfalenstadion w Dortmundzie było świadkami pierwszego w 2004 roku meczu Bundesligi. Miejscowa Borussia po dramatycznym meczu przegrała z FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1.

Jedynego gola zdobył w 89. minucie Ebbe Sand, który aż 1279 minut czekał na bramkę w lidze.

Gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Strzały Jana Kollera i Torstena Fringsa we wspaniałym stylu obronił Frank Rost. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż czerwonymi kartkami zostali ukarani Rosicky i Kläsener.

W zespole Schalke od 67. minuty zagrał Michał Delura, który wyraził chęć gry w reprezentacji Polski. Tomasz Wałdoch przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, a Tomasz Hajto z loży prasowej komentował to spotkanie dla stacji Polsat Sport.