Bundesliga: Zwycięstwo Bayernu

Bayern przełamał niekorzystną ostatnio passę i pokonał u siebie VfL Bochum 4:1 w meczu 8. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Monachijczycy otrząsnęli się więc po porażkach (ligowej z Bayerem i pucharowej z AC Milan) i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Gole dla podopiecznych Ottmara Hiztfelda zdobywali Elber oraz Pizarro - obaj dwukrotnie wpisali się na listę strzelców.

W Berlinie tamtejsza Hertha pokonała FC Nurnberg 2:1, chociaż przed dłuższy czas to goście prowadzili po golu Ciricia zdobytym tuż przed przerwą. Jednak w ostatnich 15 minutach dwukrotnie do siatki zespołu z Norymbergi trafiał Marcelinho i miejscowi mogli się cieszyć z trzech punktów. Na murawie w Berlinie wystąpiło dwóch Polaków. W ekipie goście całe spotkanie rozegrał Tomasz Kos, a w drużynie ze stolicy od 66. minuty grał Bartosz Karwan.

Arminia Bielefeld uległa w Monchengladbach Borussii 0:3, a w zespole gości zagrał Maciej Murawski. Były gracz Legii został tuż po przerwie zmieniony przez Diabanga.

Z lepszym skutkiem grał zespół powracającego do kadry Tomasza Hajty. FC Schalke wygrało u siebie z Hamburgerem SV 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Agali, Sand i Asamoah. Hajto rozegrał w barwach gości całe spotkanie.