Bundesliga: Wysoka porażka Bayernu

Kryzys Bayernu trwa. Po ponad miesięcznej przerwie piłkarze Bundesligi wrócili na ligowe boiska, ale ta pauza nie pomogła podopiecznym Ottmara Hitzfelda. Monachijczycy ulegli na wyjeździe FC Schalke aż 1:5 w 19. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Już do przerwy po golach Mpenzy i Sanda gospodarze prowadzili 2:0. Wprawdzie tuż po przerwie kontaktowego gola zdobył Scholl, ale to było wszystko na co stać było przyjezdnych. Gole Bohme, Van Hoogdalema i Oude Kamphiusa pogrążyły Bayern, dla którego był to siódmy ligowy mecz bez zwycięstwa. W zespole z Gelsenkirchen dobre spotkanie rozegrał Tomasz Wałdoch, przebywając na murawie 90 minut.

Lider tabeli Bayer Leverkusen pokonał na własnym boisku Hansę Rostock 2:0, ale kibicom gospodarzy na bramki w tym meczu przyszło czekać aż 76. minut. Dopiero bowiem wówczas uderzenia Brdaicia trafiło do siatki gości. Chwilę później strzał Ballacka z karnego ustalił wynik meczu.

Tomasz Kos i Jacek Krzynówek rozegrali pełne spotkanie w barwach FC Nurnberg, ale ich zespół przegrał na wyjeździe z SC Freiburg 0:2. Wynik został ustalony do przerwy po trafieniach Burnsa i Iashvili. W 69. minucie ekipa z Norymbergi nie wykorzystała rzutu karnego, a niefortunnym strzelcem okazał się Rink.

W wygranym przez Energie Cottbus 2:1 meczu na własnym boisku z Werderem Brema na boisku w zespole gospodarzy przebywali dwaj Polacy. Andrzej Kobylański zaliczył pełne spotkanie, a Radosław Kałużny grał przez całą pierwszą połowę.