Bundesliga: Wygrana Herthy z Borussią

Borussia Dortmund nieudanie rozpoczęła rundę wiosenną niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. W pierwszym meczu po zimowej przerwie Borussia przegrała w Berlinie z tamtejszą Herthą 1:2.

Wszystkie gole w stolicy Niemiec padły dopiero w II połowie. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 69. minucie Dardai, a wyrównał dziesięć minut przed końcem Koller. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów berlińczycy przeprowadzili decydującą akcję. Z lewej strony dośrodkował wprowadzony po przerwie Preetz, a głową do siatki z z bliskiej odległości piłkę skierował Marcelinho. W ekipie Herthy całe spotkanie rozegrał Bartosz Karwan.

Borussia z dorobkiem 33 punktów zajmuje trzecią pozycję w tabeli, tracąc "oczko" do Werderu. Drużyna z Bremy rozpoczęła rundę rewanżową także od remisu - 2:2 u siebie z Arminią Bielefeld. Wynik został ustalony do przerwy. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie (za sprawą Skripnika i Ailtona), ale za każdy razem Arminia doprowadzała do remisu (gole Diabanga i Doo-Ri Cha). Na murawie w barwach ekipy z Bielefeld nie pojawił się żaden z Polaków.

Dwóch naszych rodaków zagrało natomiast w Bochum. Tomasz Kos rozegrał pełny mecz, a powracający po kontuzji Jacek Krzynówek wszedł na plac w 64. minucie, ale ich FC Nurnberg uległo gospodarzom 1:2.

Trzy punkty może zapisać na swoje konto Tomasz Hajto i FC Schalke. Klub z Gelsenkirchen wygrał na wyjeździe z VfL Wolfsburg 2:1, a Polak zagrał 90 minut i ujrzał żółtą kartkę w 70. minucie.

W przegranym przez FC Kaiserslautern meczu na własnym boisku z VfB Stuttgart 1:2 przez 16 minut w barach gospodarzy występował Tomasz Kłos. Polak zastąpił Harry'ego Kocha.