Bundesliga: VfB wciąż liderem

VfB Stuttgart utrzymał prowadzenie w tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Ekipa ze Stuttgartu pokonała w Monachium tamtejszy TSV 3:0 w meczu 7. kolejki.

W innych ciekawych spotkaniach: Bayern wygrał w Rostocku z Hansą 2:1, a Bayer pokonał na wyjeździe VfL Wolfsburg 1:0.

Soldo, Meira i Hleb zdobyli gole dla VFB Stuttgart w zwycięskim dla tej drużyny spotkaniu w Monachium z TSV. Zespół ze Stuttgartu wciąż pozostaje bez porażki.

W Rostocku gol Makaaya w 86. minucie dał Bayernowi Monachium wygraną nad Hansą 2:1. Podopieczni Ottmara Hitzfelda prowadzili od 30. minuty po bramce Santa Cruza, ale tuż po przerwie doszło do wyrównania po samobójczym strzale Linke. W 71. minucie na murawie w ekipie z Bawarii pojawił się Piotr Trochowski.

Tempa nie zwalniają także Bayer Leverkusen i Werder Brema. Bayer (bez Radosława Kałużnego) skromnie po golu Schneidera wygrał 1:0 w Wolfsburgu, a ekipa z Bremy rozgromiła na wyjeździe FC Koln (bez Tomasza Kłosa) 4:1.

Dwóch Polaków wystąpiło na stadionie w Kaiserslautern, gdzie miejscowy zespół pokonał Hannover 1:0. Decydujący gol padł w 3. minucie doliczonego czasu gry kiedy to w zamieszaniu podbramkowym po wrzutce Hristova piłkę do siatki wepchnął Klose. Kamil Kosowski (FCK) i Dariusz Żuraw (Hannover) zaliczyli pełne występy w swoich zespołach.

Dramatycznie było także w Monchengladbach, gdzie VfL Bochum było o krok od trzech punktów. Na minutę przed końcem Madsen dał prowadzenie gościom, ale w doliczonym czasie wyrównał Holender van Lent, dla którego był to drugi gol w tym meczu. Całe spotkanie w barwach drużyny z Bochum rozegrał Tomasz Zdebel.

Zobacz wyniki 7. kolejki Bundesligi

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Entourage | stuttgart | Monachium | Bundesliga