Bundesliga: Strzelecki pojedynek Kałużnego i Juskowiaka

W najciekawszym, z polskiego punktu widzenia, meczu Bundesligi Energie Cottbus zremisowało z Wolfsburgiem. Już w 2. minucie bramkę dla ekipy z Cottbus zdobył Radosław Kałużny. Wyrównanie dla Wolfsburga padło po strzale Andrzeja Juskowiaka.

W spotkaniu tym partnerem Kałużnego był także Andrzej Kobylański, zaś w ekipie rywali grał także Waldemar Kryger ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

Miejscowi prowadzili 3:2, ale ostatnie słoweo należało do Wolfsburga, konkretnie do Kennedy'ego, który wyrównał na 3:3.

Oczywiście, wydarzeniem tej kolejki była konfrontacja na Westfalenstadion, gdzie miejscowa Borussia musiała przeżyć gorycz porażki z Bayernem Monachium. Do tej pory ekipa z Dortmundu nie straciła jeszcze punktu i bramki. Tym razem oddała komplet punktów mistrzom Niemiec.

Dla bardzo dobrze grających w tym sezonie piłkarzy z Leverkusen zwycięską bramkę już w 2. minucie gry zdobył bramkarz Butt, oczywiście wykorzystując rzut karny.

Wicemistrzowie Niemiec, piłkarze Schalke odrabiaja straty do liderów tabeli. Tym razem, tylko z Tomaszem Hajto w składzie, Schalke pokonało w wyjazdowym meczu St. Pauli.