Bundesliga: Remis Borussii Dortmund, gol Jacka Krzynówka

Borussia Dortmund zremisowała w Wolfsburgu z tamtejszym VfL 1:1 w spotkaniu 20. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Piłkarze z Dortmund objęli prowadzenie w tabeli i wyprzedzają o punkt Bayer Leverkusen, który swój mecz rozegra w niedzielę w Monachium z Bayerenem.

Prowadzenie dla Borussii już w 3. minucie zdobył Heinrich, a wyrównał w 36. minucie Maric, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Evanilssona na Munteanu.

Gol Jacka Krzynówka z jedenastki ostatecznie przesądził o wygranej FC Nurnberg, które na własnym boisku pokonało Energie Cottbus 2:0. Reprezentant Polski pewnie wykonał karnego, myląc bramkarza gości Piplicę, który sprokurował incydent faulując w polu karnym Jarolima. Obok Krzynówka, całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Tomasz Kos. Wśród przegranych 82 minuty na boisku przebywał Andrzej Kobylański.

Dwóch naszych rodaków pojawiło się także na murawie stadionu w Gelsenkirchen, gdzie tamtejsze Schalke po trafieniach Wilmotsa i Asamoaha wygrało z Borussią Monchengladbach 2:0. Gole padły w pierwszej i ostatniej minucie gry. W ekipie miejscowych 90 zagrał Tomasz Wałdoch (żółta kartka), a u gości w 74. minucie na boisku pojawił się Marcin Mięciel.