Bundesliga: Remis Bayernu z Borussią Dortmund

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie na szczycie 22. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bayern Monchachium podzielił się punktami na własnym obiekcie z liderem tabeli Borussią Dortmund.

Kibice na Stadionie Olimpijskim musieli czekać na bramki aż do 78 minuty, kiedy to Amoroso wpisał się na listę strzelców i goście objęli prowadzenie. Reakcja podopiecznych Ottmara Hitzfelda była natychmiastowa. Trzy minuty później do bramki Borussii trafił Elber, ustalając wynik meczu.

Na dystans dwóch punktów do lidera z Dortmund zbliżył się Bayer. Zespół z Leverkusen rozgromił na własnym obiekcie Borussię Monchengladbach 5:0. Łupem bramkowym w zespole gospodarzy podzielili się Ballack, Neuville, Schneider, Ramelow i Berbatov. Goście od 57 minuty grali w "10", bowiem drugi żółty kartonik ujrzał Korell.

Trwa dobra passa Schalke. Ekipa z Gelsenkirchen wygrała u siebie z St. Pauli 4:0 i było to piąte z rzędu zwycięstwo tego zespołu. Dobre mecz w zespole miejscowych rozegrał Tomasz Wałdoch, który spędził na boisku 90 minut.

Andrzej Juskowiak zagrał ostatnie 15 minut w wygranym przez jego VfL Wolfsburg meczu na własnym boisku z Energie Cottbus 2:1. Oba gole dla zwycięzców zdobył Ponte. W drużynie z Cottbus, dla której trafienie uzyskał da Silva, nie wystąpił żaden z naszych rodaków.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł FC Nurnberg. Tym razem zespół z Norymbergi pokonał na własnym boisku TSV 1860 Monachium 2:1. Wśród zwycięzców 90 minut na murawie przybywali Tomasz Kos i Jacek Krzynówek, a ten drugi miał spory udział przy bramkach, zdobytych przez Rinka i Tavcara.