Bundesliga: Remis Bayernu, gol Żurawia

Bayern wciąż nie może otrząsnąć się po, praktycznie eliminującej go z Ligi Mistrzów, porażce z AC Milan. Monachijczycy tylko zremisowali u siebie z Hannover 96 3:3 w meczu 10. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Spotkanie na Stadionie Olimpijskim zaczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie za sprawą Elbera.

Jednak wyrównanie nastąpiło już kilkanaście minut później, a strzelcem gola był Dariusz Żuraw. Polak wykorzystał błąd zastępującego Kahna Wesselsa (źle obliczył wyjście przy rzucie rożnym) i z bliska trafił głową do siatki miejscowych. Tuż przed przerwą zrobiło się jeszcze bardziej sensacyjnie, bowiem na 2:1 dla ekipy z Hannoveru podwyższył Stendel. Wprawdzie w drugiej połowie Bayern zdobył dwa gole (Scholl i ponownie Elber), ale 7 minut przed końcem po niefortunnej interwencji Kuffoura piłka wpadła do bramki Bayernu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Dzięki tej wpadce monachijczyków do 3 punktów ich przewagę na czele tabeli zmniejszyła Borussia Dortmund. Podopieczni Mathiasa Sammera wygrali w Bremie z tamtejszym Werderem 4:1. Dobrą dyspozycję strzelecką zaprezentował Ewerthon, który zdobył dwa gole dla gości.

Arminia z dwoma Polakami w składzie odniosła zwycięstwo na własnym boisku. Zespół z Bielefeld wygrał 2:1 z Hamburgerem SV, a oba trafienie dla gospodarzy uzyskał Diabang. Daniel Bogusz rozegrał w barwach Arminii całe spotkanie, a Artur Wichniarek przebywał na placu 69 minut.

W barwach Schalke tradycyjnie zagrał Tomasz Hajto (90 minut i żółta kartka). Jego drużyna bardzo męczyła się na Arena auf Schalke z FC Nurnberg (tym razem bez Tomasz Kosa), ratując punkt dopiero w ostatniej minucie za sprawą Vermanta.

Ważny punkt na wyjeździe zdobyło Energie Cottbus, remisując na wyjeździe z VfB Stuttgart 0:0. Cały mecz w ekipie gości rozegrał Radosław Kałużny.