Bundesliga: Porażki Bayeru i Bayernu

Lider Bundesligi Bayer Leverkusen przegrał w Berlinie z tamtejszą Herthą 1:2 w meczu 17. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Mimo tej porażki Bayer pozostaje na czele tabeli.

Hertha jako pierwsza objęła prowadzenie po trafieniu Neuendorfa w 18. minucie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Neuville. Gola na wagę trzech punktów dla zespołu ze stolicy zdobył w 62. minucie Dardai.

Na dystans jednego punktu do Bayeru zbliżyła się Borussia Dortmund, która wywiozła cenny punkt z gorącego terenu w Bremie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a gole zdobywali Frings (dla Werderu) i Ewerthon.

Trwa fatalna passa Bayernu. Tym razem monachijczycy przegrali w Rostocku 0:1 i był to dla nich już piąty ligowy mecz z rzędu bez wygranej. Zwycięską bramkę dla Hansy zdobył pięć minut przed końcem Hirsch.

Bezbramkowymi remisami zakończyły się pojedynki z udziałem polskich piłkarzy. Energie zremisowało w Kolonii, a całe spotkanie w barwach zespołu z Cottbus zaliczyli Radosław Kałużny i Andrzej Kobylański. Ten drugi dodatkowo ukarany został żółtą kartką. Dwóch naszych rodaków pojawiło się także na boisku w Norymberdze, gdzie miejscowy zespół podejmował FC St. Pauli. Jacek Krzynówek i Tomasz Kos zagrali po 90 minut w ekipie gospodarzy.

Tomasz Wałdoch zaliczył całe spotkanie w barwach FC Schalke, ale jego zespół uległ w Wolfsburgu tamtejszemu VfL 1:3. W zespole gospodarzy nie zagrał żaden z naszych rodaków.