Bundesliga: Porażka Bayeru w Bremie, gol Hajty

Werder staje się powoli postrachem liderów Bundesligi. Przed dwoma tygodniami drużyna z Bremy wygrała z prowadzącym wówczas w tabeli Bayernem, a tym razem - w 15. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej - pokonała nowego przodownika Bayer Leverkusen.

Wprawdzie piłkarze z Leverkusen objęli prowadzenie po strzale Schneidera, ale gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniami Bode i Verlaata. Bayer mimo porażki zachował prowadzenie w tabeli.

Tomasz Hajto wpisał się na listę strzelców w wygranym przez Schalke wyjazdowym spotkaniu w Norymberdze. Polak zdobył prowadzenie dla gości, wykorzystując rzut karny w 61. minucie. W końcówce meczu dwa trafienia dodał Sand i ostatecznie drużyna z Gelsenkirchen wygrała 3:0. W ekipie przyjezdnych 90 minut zaliczył także Tomasz Wałdoch. FC Nurnberg kończył spotkanie w "9" po tym jak czerwonymi kartkami ukarani zostali Tomasz Kos (dwie żółte w 61. i 68. minucie) i Nikl. Na ostatnie 8 minut w zespole gospodarzy pojawił się także Jacek Krzynówek.

Marcin Mięciel wszedł w 71. minucie na boisko w Stuttgarcie. W tym momencie Borussia przegrywała 0:1 z VfB, ale na minutę przed końcem gościom udało się wyrównać po uderzeniu Kuntzela.

Trwa zła passa Bayernu, który zanotował drugą porażkę w ostatnich trzech ligowych spotkaniach. Tym razem monachijczycy nie wykorzystali szansy na wysunięcie się na pozycję wicelidera, ulegając w Berlinie ekipie Herthy 1:2. Wprawdzie to mistrzowie Niemiec prowadzili po golu Kovaca w 47. minucie, ale w ostatnich dwudziestu minutach gry najpierw Neuendorf, a później Dardai przechylili szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych.