Bundesliga: Piszczek dobrze oceniony

Niemiecki magazyn "Kicker" dokonał tradycyjnego podsumowania występów piłkarzy, którzy wzięli udział w kolejce ligowej. W sobotnich i niedzielnych spotkaniach zagrało pięciu zawodników reprezentujących Polskę na boiskach Bundesligi.

Najlepiej spośród Polaków tym razem wypadł Łukasz Piszczek z Herthy Berlin, który okazał się efektywniejszy nawet od pomocnika Borussii Dortmund, Jakuba Błaszczykowskiego, choć i ten może być zadowolony z tego, co zaprezentował.

Reklama

Pierwszy z wymienionych Polaków pojawił się w spotkaniu z Werderem Brema (2:3) dopiero po przerwie, ale zdążył nie tylko zdobyć gola, ale także zapracować na bardzo dobrą ocenę 3 w skali od do 6 (niższe noty oznaczają lepsze występy). Kolega Piszczka z zespołu, Artur Wichniarek spędził na boisku co prawda 90 minut, jednak swoją grą zasłużył na niską notę - 5/6.

Przez 72 minuty w spotkaniu Borussii z Eintrachtem Frankfurt (1:1) przebywał na placu gry Błaszczykowski. Niemieccy dziennikarze ocenili jego występ na 3.5, co również stanowi dobre osiągniecie.

Niesklasyfikowani zostali Jacek Krzynówek z Hannover 96 i Tomasz Zdebel grający dla Bayeru Leverkusen. Pierwszy z nich w meczu z Hoffenheim (0:1) został delegowany do gry dopiero w 83. minucie, a drugi w pojedynku przeciwko VfL Bochum rozegrał tylko 10 ostatnich minut.

Polacy w 4. kolejce Bundesligi:

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 45 minut, nota 3/6

Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - 90 minut, nota 5

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 72 minuty, 3.5/6

Jacek Krzyńowek (Hannover 96) - 6 minut, bez oceny

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - 10 minut, bez oceny

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Berlin | Łukasz | Bundesliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje