Bundesliga: Niespodziewany remis Bayernu

Broniący się przed spadkiem FSV Mainz "urwał" punkty Bayernowi Monachium. W niedzielnym spotkaniu 31. kolejki Bundesligi Bawarczycy niespodziewanie zremisowali na wyjeździe 2:2 (2:2).

Wynik spotkania został ustalony w pierwszej części spotkania. Po niespełna kwadransie gospodarze prowadzili z liderem Bundesligi 2:0. Do siatki Bayernu trafili Zidan i Fredrich.

Jednak Bayern ma w swoim składzie Roya Maakaya. Holenderski napastnik w ciągu ośmiu minut strzelił dwa gole i doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie więcej goli kibice nie zobaczyli i mecz zakończył się podziałem punktów.

Drugi niedzielny mecz Werder Brema - Schalke 04 Gelsenkirchen również zakończył się remisem, ale bezbramkowym.

Trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek prowadzi Bayern, który ma 5 punktów przewagi nad Hamburger SV i 9 nad Werderem.