Bundesliga: Męki lidera z K'lautern

Aż 93 minuty dzielnie stawiali opór liderowi Bundesligi piłkarze Kaiserslautern, w składzie których od 55. minuty grał Kamil Kosowski. O skromnym zwycięstwie Werderu 1:0 zadecydowała dopiero kontrowersyjna akcja w doliczonym czasie gry.

Arbiter meczu orzekł, że Słoweniec Knavs faulował w polu karnym Ailtona i chwilę później Brazylijczyk celnym strzałem z jedenastu metrów pogrążył ekipę Kurta Jary. Ailton zdobył w ten sposób swojego 20. gola w obecnym sezonie i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi.

Po tym zwycięstwie drużyna z Bremy ma w tabeli już dziewięć punktów przewagi nad Bayernem i VfB.

W drugim niedzielnym spotkaniu 20. kolejki TSV 1860 Monachium przegrało przed własną publicznością z Borussią Dortmund 0:2. Obie bramki dla podopiecznych Mathiasa Sammera strzelił Brazylijczyk Ewerthon.