Bundesliga: Matysek wrócił do bramki Bayeru

W 31. kolejce rozgrywek piłkarskiej Bundesligi, do składu Bayeru Leverkusen wrócił po kontuzji, bramkarz reprezentacji Polski Adam Matysek.

W spotkaniu z Kaiserslautern wygranym przez Bayer 1:0, Matysek ani razu nie dał się zaskoczyć rywalom. Zwycięską bramkę dla "Aptekarzy" zdobył już w 8. minucie Oliver Neuville. To zwycięstwo zrównało zespół z Leverkusen z Borussią Dortmund, która w piątkowym meczu zremisowała z Wolfsburgiem 1:1. W spotkaniu tym, swoją 11. bramkę w Bundeslidze zdobył Andrzej Juskowiak.

Wicelider tabeli, Bayern Monachium, długo męczył się z Freiburgiem. Jedynego gola zdobył dla Bawarczyków Mehmet Scholl w 65. minucie.

Dotkliwej porażki doznała drużyna Pawła Kryszałowicza, Eintracht Frankfurt, która przegrała z Herthą Berlin 3:0. Dwie bramki dla Herthy zdobył Alex Alves.

Mirosław Spiżak strzelił bramkę dla SpVgg Unterhaching w meczu z TSV 1860 Monachium. Napastnik reprezentacji Polski do lat 21 zdobył gola w 89. minucie, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. Dzięki jego bramce drużyna Unterhaching wygrała z TSV 3:2.