Bundesliga: Hertha pokonała Schalke

Hertha Berlin pokonała 4:2 na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen w najciekawszym sobotnim meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Podopieczni Francka Neubartha co prawda, w 2. minucie po trafieniu Emila Mpenzy, objęli prowadzenie, jednak poźniej ton grze nadawała już tylko ekipa gospodarzy. Gole dla Herthy jeszcze przed przerwą zdobyli Preetz i Alex Alves.

Kiedy po sześciu minutach drugiej odsłony do własnej bramki trafił Matellan, a po następnych dziesięciu czerwoną kartkę ujrzał Varela wydawało się, że jest po meczu. Osłabiona drużyna Schalke zdołała jednak za sprawą Holendra Oude Kamphuisa strzelić drugą bramkę. Decydujący cios zadali jednak gospodarze, a zwycięstwo Herthy przypieczętował trzy minuty przed końcem Brazylijczyk Marcelinho. Całe spotkanie rozegrał w barwach Schalke Tomasz Hajto, a w 82. minucie na boisku pojawił się Tomasz Wałdoch

Niezbyt pomyślnie dla Radosława Kałużnego ułożył się jego pierwszy ligowy mecz w barwach Bayeru Leverkusen. Podopieczni Klausa Toppmolera przegrali w Bochum 1:2 i mają tylko punkt przewagi nad otwierającym strefę spadkową zespołem Borussi Moenchengladbach.

Kałużny zagrał pełne 90 minut, a bramkarza Leverkusen dwukrotnie pokonał Irańczyk Vahid Hashemian. Jedyną dla Bayeru bramkę zdobył chorwacki pomocnik Marko Babic.

Andrzej Juskowiak zagrał 66 minut, a Andrzej Kobylański do 74 minut wyjazdowego spotkania Energie Cottbus w Rostocku. Piłkarze obu drużyn nie wykazali się skutecznością i spotkanie zakończyło sie bezbramkowym remisem.

Pełne 90 minut zagrali w barwach FC Nurnberg Tomasz Kos i Jacek Krzynówek (dostał żółta kartkę). Defensywa Norymbergi była tego dnia wyjątkowo dziurawa, bowiem już po 23 minutach gospodarze prowadzili 3:0, a klasycznego hattricka zanotował Kameruńczyk Mohammadou Idrissou. Piłkarze FC Nurnberg odrobili część strat w 54. minucie, bowiem do siatki bramkarza Hannoveru trafili Brazylijczyk Junior i Chorwat Ciric. To jednak gospodarze wygrali to spotkanie, a wynik meczu ustalił w 72. minucie Chorwat Stefulj.

Tylko w drugiej połowie zagrał w spotkaniu Wolfsburg-Arminia Artur Wichniarek. Polski napastnik tym razem nie wpisał się na listę strzelców, a zespół z Bielefeld musiał uznać wyższość gospodarzy. Po bramkach Schnoora i Marica "Wilki" wygrały 2:0.