Bundesliga: Gole Wichniarka i wygrana Arminii

Artur Wichniarek zdobył dwa gole, prowadząc Arminię do "domowego" zwycięstwa nad TSV 1860 Monachium 2:1 w spotkaniu 28. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Niespodziewaną porażkę z Werderem poniósł Bayern, ale jego przewaga nad drugim w tabeli VfB Stuttgart wynosi aż 11 punktów.

W Bielefeld gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie. Golkiper gości Jentzsch sfaulował szarżującego w "16" Brinkmanna i sędzia podyktował jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił Wichniarek. Gospodarze nie cieszyli się długo prowadzeniem, bowiem po kilkuset sekundach wyrównał Stranzl. Tuż przed przerwą jednak formą błysnął znów Wichniarek. Reprezentant Polski otrzymał w polu karnym podanie do Brinkmanna, ograł Votawę i strzałem w długi róg zdobył swojego drugiego gola w meczu i 10. w tym sezonie. Po przerwie goście próbowali doprowadzić do remisu, ale Arminia ostatecznie dowiozła zwycięstwo do końca.

Niespodziewaną porażkę poniósł Bayern, który na Olympia Stadion uległ Werderowi Brema 0:1. Jedynego gola meczu zdobył już po 13 minutach Johan Micoud. Przewaga monachijczyków na czele tabeli zmniejszyła się więc do 11 punktów, bowiem wicelider ze Stuttgartu pokonał u siebie Bayer Leverkusen 3:0. Łupem bramkowym w ekipie gospodarzy podzielili się Amanatidis, Hleb i Ganea. W zespole z Leverkusen nie zagrał Radosław Kałużny.

W coraz gorszej sytuacji jest walczące o utrzymanie FC Nurnberg. Tym razem podopieczni Klausa Augenthalera ulegli w Monchengladbach tamtejszej Borussii 0:2. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Tomasz Kos, a Jacek Krzynówek wybiegł na boisko w I składzie i grał 58 minut (zmienił go Ciric). Drużyna z Norymbergi zajmuje po tym meczu przedostatnią pozycję w tabeli i traci do ostatniego bezpiecznego zespołu (VfL Bochum, 15. miejsce i 31 pkt) dwa "oczka".