Bundesliga: FC Nurnberg wygrał w Stuttgarcie

FC Nurnberg pokonał w Stuttgarcie tamtejszy VfB 3:2 w jednym z wtorkowych spotkań 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Dla walczącego o utrzymanie w lidze zespołu z Norymbergi było to piąte zwycięstwo w tych rozgrywkach i drugie z rzędu.

Goście trzykrotnie uzyskiwali prowadzenie, ale dopiero ostatni gol nie znalazł odpowiedzi ze strony graczy ze Stuttgartu. Na pierwszego gola Cacau odpowiedział Bordon, a na drugie jego trafienie Ganea. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy w 77. minucie po uderzeniu Larsena z wolnego zdobyli, jak się później okazało, zwycięską bramkę. Strzelec gola niedługo później ujrzał drugą w tym meczu żółtą kartkę i ekipa z Norymbergi musiała kończyć mecz w "10". Wśród zwycięzców cały mecz rozegrali Tomasz Kos i Jacek Krzynówek.

Andrzej Kobylański wystąpił przez ostatnie 17 minut w wygranym przez Energie Cottbus meczu na własnym boisku z Herthą Berlin 1:0. Trafienie na wagę trzech punktów dla miejscowych uzyskał pięć minut przed końcem Topic.