Bundesliga: Borussia mistrzem!

Zgodnie z oczekiwaniami Borussia Dortmund nie wypuściła w ostatniej kolejce prowadzenia w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej i zdobyła szósty tytuł mistrza Niemiec i pierwszy od 1996 roku.

Borussia w ostatniej kolejce pokonała Werder Brema 2:1 i wyprzedziła w tabeli o jeden punkt Bayer Leverkusen (wygrał z Herthą 2:1) oraz o dwa "oczka" monachijski Bayern (pokonał Hansę 3:2).

Ostatnie 90 minut tego sezonu na boiskach Bundesligi (mecz rozgrywano równolegle) nie układało się jednak do końca po myśli piłkarzy z Dortmund. Już w 10. minucie Ballack zdobył prowadzenie dla Bayeru w meczu z Herthą, a w 17. Staleri sprawił, że Borussia przegrywała 0:1 i żegnała się z tytułem. Nie wiele pomógł wyrównujący gol dla podopiecznych Mathiasa Sammera zdobyty przed przerwą przez Kollera.

Po 45 minutach ostatniej kolejki tytuł był więc w rękach piłkarzy z BayArena. Sytuację finalisty Ligi Mistrzów poprawił jeszcze gol na 2:0 zdobyty przez Ballacka w 50. minucie. Kibicom Bayeru pozostawało więc czekać na wieści z Dortmund, a te długo były pomyślne. Dopiero w 74. minucie Ewerthon dał Borussii prowadzenie i jasne stało, że wystarczy ten wynik dowieźć do końca, by kibice na Westfalenstadion oszaleli z radości. Tak też się stało i po 6 latach tytuł wrócił do Dortmund.

Dwóch Polaków wystąpi na Arena "Auf Schalke" w meczu gospodarzy z VfL Wolfsburg, wygranym przez gości 1:2. W ekipie z Gelsenkirchen całe spotkanie rozegrał Tomasz Hajto (żółta kartka), a w drużynie z Wolfsburga strzelca dwóch goli Maricia zastąpił w 85. minucie Andrzej Juskowiak.

Porażkę na własnym boisku poniosła także inna "polska" drużyna - Energie. Piłkarze z Cottbus ulegli spadkowiczowi FC Koln 2:3. Radosław Kałużny zagrał 90 minut, a Andrzej Kobylański został zmieniony po 66 minutach.

Swój mecz wygrał na zakończenie sezonu FC Nurnberg, który pokonał w Hamburgu FC St. Pauli 3:1. Jedynym z wyróżniających się na boisku piłkarzy był Jacek Krzynówek. Polak asystował nawet przy pierwszy golu zdobytym przez Juniora w 16. minucie.