Bundesliga: Bayern lepszy w derby

Nie było niespodzianki w derby Monachium. Bayern pokonał na Olympia Stadion TSV 1860 3:1 w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 4. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Podopieczni Otmara Hitzfelda byli zespołem zdecydowanie lepszym i udowodnili, że trudno będzie ich zatrzymać na drodze do mistrzostwa Niemiec.

Sensacyjnie było tylko na początku. W 14. minucie Max zdobył prowadzenie dla TSV, ale był to sygnał do pobudki dla Bayernu. Faworyt rzucił się do natarcia.

Do 40. minuty TSV utrzymał prowadzenie tylko dzięki fenomenalnym interwencjom Jentzscha i kilku kontrowersyjnym decyzjom arbitra, który mógł dwukrotnie podyktować jedenastkę dla wielokrotnego mistrza Niemiec. W końcu jednak padło wyrównanie. Przytomnie w polu karnym zachował się Salihamidzic i szpicem uderzył piłkę z 12 m i tym razem golkiper TSV musiał wyciągać piłkę z siatki.

Druga odsłona to już miażdżąca przewaga Bayernu. Z wielu okazji gracze Hitzfelda wykorzystali dwie (Pizarro i Elber) i schodzili z murawy jako zwycięzcy. Dla Bayernu było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Pełne spotkanie w barwach FC Nurnberg rozegrał Tomasz Kos. Drużyna w której występuje reprezentant Polski uległa jednak w Bremie tamtejszemu Werderowi aż 1:4. Bohaterem gospodarzy był zdobywca trzech goli Ailton. Jedno trafienie dodał Micoud, a honorową bramkę dla gości uzyskał Ciric.