Bundesliga: Bayer utrzymuje przewagę

Bayer utrzymuje dwupunktową przewagę nad Borussią Dortmund w tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. W 16. kolejce piłkarze z Leverkusen pokonali na własnym stadionie z FC Nurnberg 4:2, choć dwukrotnie w tym meczu gospodarze musieli odrabiać jednobramkową stratę.

Po strzale Cacau w 26. minucie zespół z Norymbergi prowadził 1:0. Ten sam zawodnik w 58. minucie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie 2:1, bowiem tuż po stracie pierwszego gola Bayer wyrównał za sprawą Ze Roberto.

Podobnie stało się po stracie przez miejscowych drugiej bramki - natychmiast trafieniem odpowiedział Sebescen. Od tego momentu gospodarze niepodzielnie dominowali na boisku, co udokumentowali golami zdobytymi przez Ballacka i Neuville'a. W zespole goście nie wystąpił Tomasz Kos, który pauzuje po otrzymanej w ostatniej kolejce czerwonej kartce.

Na pozycji lidera wciąż plasuje się Borrusia Dortmund, która tym razem poradziła sobie u siebie z Hamburger SV, wygrywając w najmniejszych rozmiarach 1:0. Strzelcem gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy był w 50. minucie Ricken.

Trwa zła passa monachijskiego Bayernu. Mistrzowie Niemiec zremisowali na Olympia Stadion z VfL Wolfsburg 3:3, mimo iż po 18 minutach prowadzili już 2:0. Maric zdobył w tym meczu dwa gole dla gości, w barwach których pełne spotkanie rozegrał Waldemar Kryger. Bayern jest bez zwycięstwa w czterech ostatnich ligowych pojedynkach i spadł na 4. pozycję w tabeli.

Podopiecznych Ottmara Hitzfelda wyprzedziło FC Kaiserslautern po zwycięstwie w Cottbus z tamtejszym Energie 2:0. W zespole gospodarzy na boisku wystąpili dwaj Polacy. Andrzej Kobylański wyszedł w pierwszym składzie i grał 59 minut, a Radosław Kałużny wszedł na plac gry na ostatnie 16 minut.