Bundesliga: Bayer nowym liderem

Piłkarze Bayeru zostali nowym przodownikiem w tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Drużyna z Leverkusen pokonała w 13. kolejce na wyjeździe FC Koln 2:1 i wyprzedziła w tabeli Bayern Monachium, który przegrał w Bremie z tamtejszym Werderem 0:1.

Zwycięstwo w Kolonii graczom Bayeru Leverkusen nie przyszło jednak łatwo. To miejscowi objęli prowadzenie po uderzeniu Kurtha w 58. minucie. Goście jednak właściwie zareagowali i między 63. a 72. minutą dwukrotnie trafili do siatki gospodarzy. Najpierw Prolla pokonał Kirsten, a niedługo później Neuville.

Swoją drugą porażkę w tych rozgrywkach ligowych poniósł Bayern, nieoczekiwanie przegrywając w Bremie z Werderem 0:1. Jedynego gola w tym meczu zdobył trzy minuty przed przerwą Skripnik, wykorzystując rzut karny. Monachijczycy spadli na drugie miejsce w tabeli i tracą do Bayeru 2 punkty.

Kaiserslautern rozgromił na własnym boisku St. Pauli 5:1, a przez ostatnie 10 minut na murawie w zespole miejscowych przebywał Kłos.

Tomaszowie Wałdoch i Hajto zaliczyli pełne spotkanie w bezbramkowo zremisowanym przez Schalke wyjazdowym meczu w Hamburgu z HSV.

Borussia Monchengladbach zremisowała na własnym boisku z Energie Cottbus 0:0, a w obu zespołach na murawie wystąpili Polacy,. W zespole gości całe spotkanie zaliczyli Radosław Kałużny i Andrzej Kobylański. W ataku Borussii od 64. minuty zagrał Marcin Mięciel.

Tomasz Kos zagrał 90 minut i został upomniany żółtą kartką w wygranym przez FC Nurnberg 2:0 spotkaniu u siebie z Hansą Rostock.