Brzęczek: Smuda to charyzmatyczny trener

Z optymizmem przyjął nominację Franciszka Smudy na selekcjonera reprezentacji Polski jej były kapitan Jerzy Brzęczek.

"Myślę, że taki charyzmatyczny trener potrafi wykrzesać z piłkarzy pełne zaangażowanie nawet w meczach towarzyskich" - powiedział były zawodnik m.in. Górnika Zabrze i klubów austriackich.

Reklama

W czwartek zarząd PZPN zdecydował, że nowym selekcjonerem reprezentacji będzie 62-letni Franciszek Smuda. Jego kandydaturę poparło 15 z 16 głosujących członków zarządu. Wstrzymał się jedynie jego poprzednik na stanowisku trenera drużyny narodowej - Stefan Majewski.

"Trudno mówić o niespodziance, bo o kandydaturze Smudy było ostatnio głośno. Czy to dobry wybór? Odpowiedź oczywiście dadzą wyniki, jednak ja jestem nastawiony optymistycznie. To fakt, że do Euro-2012 reprezentacja nie rozegra meczów o punkty, ale znając Smudę i wiedząc jak do ostatniej minuty walczą prowadzone przez niego drużyny klubowe, wierzę, że potrafi odpowiednio zmotywować piłkarzy" - dodał.

"Brak spotkań eliminacyjnych to dla selekcjonera plusy i minusy. Na pewno dzięki temu trener będzie miał więcej spokoju przy budowie kadry na mistrzostwa Europy" - stwierdził.

Zdaniem Brzęczka, władze PZPN po rozstaniu się z Leo Beenhakkerem skłaniały się raczej do zatrudnienia polskiego trenera, a na wyborze akurat Smudy w jakimś stopniu mogła zaważyć negatywna opinia kibiców o ostatnich działaniach związku.

PODYSKUTUJ O WYBORZE SMUDY NA TRENERA KADRY!

ZOBACZ TAKŻE:

Smuda selekcjonerem reprezentacji Polski

Wzloty i upadki Franciszka Smudy

Smuda 44. selekcjonerem reprezentacji Polski

Nasi internauci też chcieli Smudę - zobacz wyniki naszej ankiety

"Bobo" Kaczmarek: Smuda ma trenerskie jaja

Smuda poza boiskiem - zobacz galerię!

W Lubinie chcą zatrzymać Smudę do końca sezonu

Smuda jest sportowym Copperfieldem

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja | Franciszek Smuda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje