Bójka szkockich piłkarzy

21-letni obrońca szkockiego Hibernian Edynburg Darren McCormack został w niedzielę aresztowany za pobicie gracza innego zespołu Scottish Premier League Caluma Elliota z Heart of Midlothian.

McCormack zaatakował partnera z młodzieżowej reprezentacji Szkocji przed jednym z klubów w Edynburgu. Po zajściu Elliot trafił do szpitala, gdzie prześwietlenie wykazało złamanie kości policzkowej.

Reklama

- McCormack ze znajomym byli w klubie i na chwilę wyszli na zewnątrz. Dziewczyna Elliota była wtedy w klubie, a on dzwonił do niej, żeby wyszła przed klub. Wtedy zaczęła się bójka. Na szczęście "bramkarze" szybko wkroczyli do akcji i przerwali walkę. Równie szybko pojawiła się policja, która aresztowała McCormacka - opowiada świadek zdarzenia.

Poszkodowany Elliot i inni świadkowie byli przesłuchiwani do godziny drugiej w nocy.

Edynburska policja potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce: - 21-latek został zatrzymany w związku z bójką jaka miała miejsce na George Street. Odpowie za to przed sądem w Edynburgu.

To nie pierwszy wybryk piłkarzy "Hibs" w ostatnich miesiącach. Wcześniej Filipe Morais został ukarany grzywną za atak na ochroniarza w kasynie. Jednak nikt z nich nie przebije Dereka Riordana, który wykroczeń przeciw prawu ma na koncie więcej niż strzelonych bramek.

W zespole Hibernian występuje Grzegorz Szamotulski, a barw Hearts broni Adrian Mrowiec.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Edynburg | pilkarze | bójka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje