Blanc: Awans na Euro 2012, albo dymisja

Laurent Blanc przejął piłkarską reprezentację Francji po Raymondzie Domenechu, pod którego wodzą zespół skompromitował się na mistrzostwach świata w RPA. Nowy selekcjoner zadeklarował, że odejdzie, jeśli drużyna nie zakwalifikuje się do Euro 2012.

"Jeśli nie zakwalifikujemy się do najbliższych mistrzostw Europy, to zrezygnuję. Będę oceniany przez pryzmat osiąganych wyników. To nie w moim stylu, żeby brnąć w coś dalej, jeśli są same porażki" - powiedział Blanc w wywiadzie dla francuskiego dziennika "L'Equipe".

Reklama

Tym samym szkoleniowiec odniósł się do swojego poprzednika. Dwa lata temu reprezentacja Francji pod wodzą Domenecha zajęła ostatnie miejsce w grupie C na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii. Wbrew powszechnym naciskom trener nie podał się do dymisji, a w wyniku głosowania członków Francuskiej Federacji Piłkarskiej kontrakt z nim został przedłużony o kolejne dwa lata. Efektem była fatalna postawa jego podopiecznych na mundialu w RPA, gdzie na jednym z treningów doszło nawet do strajku piłkarzy.

"Wszyscy zawiedli. Byłem przyklejony do telewizora i nie mogłem uwierzyć w to co widzę" - skomentował występy swoich rodaków w RPA Blanc.

Zapytany o szkielet przyszłej drużyny odpowiedział, że "nie można zmieniać podstaw z dnia na dzień", ale podkreślił, że w jego oczach jest jeden zawodnik, którego miejsce w reprezentacji nie podlega dyskusji: to bramkarz Olympique Lyon Hugo Lloris.

Blanc liczy na to, że do drużyny narodowej powrócą Franck Ribery i Karim Benzema, przeciwko którym wszczęto dochodzenie dotyczące uprawiania seksu z nieletnią.

"Procedura w ich sprawie może potrwać sześć miesięcy, rok, a ja jestem tu na dwa lata. Ribery i Benzema będą, mam nadzieję, ważnymi ogniwami reprezentacji Francji" - powiedział Blanc, idąc wbrew opinii m.in. minister sportu Roselyne Bachelot, która publicznie oceniła, że "tacy ludzie nigdy nie powinni reprezentować naszego kraju".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Francji | RPA | Lorant Blanc | dymisja | awans | Euro 2012

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje