Bezproblemowe zwycięstwo Bordeaux

W 18. kolejce Ligue 1, lider Girondins Bordeaux rozgromił u siebie Lorient 4:1. Strzelaninę rozpoczął David Bellion, który zdobył w pierwszej połowie dwie bramki. Po zmianie stron, trafiali jeszcze Fernando Cavenaghi i Yoann Gourcuff.

Stosunkowo niezły mecz rozegrali zawodnicy Grenoble, którzy po golu Nicolasa Dieuze liczyli na drugie zwycięstwo w tym sezonie. Jednak 10 minut później goście z Nicei wyrównali za sprawą Chaoukiego Ben Saady.

Montpellier zaskakująco przegrało u siebie z Nancy 0:2, choć to gospodarze znacznie dłużej pozostawiali przy piłce. Jednak liczył się efekt bramkowy i skuteczność, a tym zaimponowało w sobotnim spotkaniu Nancy.

Stade Rennes pokonało u siebie PSG po bramce Ismaela Bangoura, któremu asystował Asamoah Gyan. Kibice nie zobaczyli natomiast bramek na stadionach w Saint-Etienne i Valenciennes.

Mecz Boulogne z Sochaux został przełożony.

Zobacz wyniki i strzelców 18. kolejki Ligue 1 oraz tabelę

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Yoann Gourcuff | mecz | Girondins Bordeaux | Bordeaux | "Bordeaux"