Bendtner i Denilson przedłużyli kontrakty w Arsenalu

Nicklas Bendtner i Denilson podpisali w środę nowe kontrakty z Arsenalem Londyn. Trener Arsene Wenger docenił w ten sposób ich postęp i pracę, jaką wykonywali w poprzednim sezonie.

21-letni Bendtner to napastnik reprezentacji Danii, który w poprzednim sezonie w 50 meczach Arsenalu zdobył 15 bramek. W większości spotkań wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W obecnym sezonie po odejściu z Arsenalu Emmanuela Adebayora, Duńczyk jest jednym z głównych kandydatów do miejsca w pierwszej jedenastce.

Reklama

Jego rówieśnik, Denilson to brazylijski pomocnik, który do Arsenalu trafił w 2006 roku z Sao Paulo. W zeszłym sezonie wywalczył sobie miejsce w składzie i jest jednym z najważniejszych zawodników "Kanonierów".

- Nicklas bardzo mnie zachwycił swoją pracą i determinacją w zeszłym sezonie. Widzę, że jest pełen motywacji do gry na najwyższym poziomie i dobrze współpracuje na boisku z kolegami. Zdobył wiele ważnych bramek i mam nadzieję, że powtórzy to w tym sezonie - powiedział o Bendtnerze trener Arsenalu Arsene Wenger.

- Jego wkład w ostateczny wynik w zeszłym sezonie był nieoceniony. Jest to zawodnik, który bardzo ciężko pracuje na boisku i jest dla nas niezwykle wartościowy - opisał Denilsona szkoleniowiec "Kanonierów".

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Arsene Wenger | Nicklas Bendtner

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje