Bełchatów zwycięski

GKS Bełchatów pokonał u siebie Szczakowiankę Jaworzno 1:0 w meczu 16. kolejki drugiej ligi piłkarskiej i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Zwycięstwo drużynie z Bełchatowa nie przyszło jednak łatwo, a decydującego gola dla gospodarzy strzelił Jacek Popek w 61. minucie.

W Polkowicach miejscowy Górnik wygrał z RKS-em Radomsko 3:1. Gospodarze zrehabilitowali się w ten sposób za klęskę sprzed tygodnia - 1:6 z GKS-em w Bełchatowie.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył już w 7. minucie Marcin Jeziorny. Wprawdzie 20 minut później wyrównał Jacek Berensztajn, ale już chwilę później ponownie na listę strzelców wpisał się Jeziorny.

Zespół z Radomska nie zdołał odrobić strat, w czym na pewno przeszkodziła mu czerwona kartka dla Rafała Dopierały w 72. minucie. Wynik spotkania na 3:1 dla Górnika ustalił pięć minut przed końcem Marek Gancarczyk.

W Gdyni Arka pokonała Ruch Chorzów 2:0. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 12. minucie Bartosz Ława. Wynik ustalił w 67. minucie Grzegorz Pilch.