Będzie nowy stadion Legii?

Mecz z Wisłą Kraków pokazał, że w Warszawie jest zapotrzebowanie na wybudowanie, a przynajmniej znaczne rozbudowanie stadionu Legii. Na pojedynek z mistrzem Polski już dzień przed meczem zabrakło biletów...

Prezydent Warszawy, Lech Kaczyński od początku kadencji zapewniał, że sprawa wybudowania stadionu jest priorytetowa. Trzy miesiące temu Rada Miasta powołała do życia spółkę, która ma zająć się budową stadionu. W ostatnich dniach przekazano jej 500 tysięcy złotych, jako kapitał założycielski; nie powołano wciąż jednak zarządu ani rady nadzorczej.

Reklama

Firma powinna zacząć działać w ciągu najbliższych dni - zapewnił "Życie Warszawy" dyrektor Biura Sportu Turystyki i Wypoczynku Miasta Stołecznego Warszawy Artur Piłka. - Wkrótce zostanie rozpisany przetarg na wyłonienie inwestora strategicznego.

"ŻW" dowiedziało się nieoficjalnie, że zainteresowane budową stadionu są cztery konsorcja. Nie powinno być również kłopotów z finansowaniem inwestycji. Legia przedstawiła biznesplan, z którego wynika, że stadion będzie się sam utrzymywać, a nawet zarabiać na pierwszą drużynę. Sam mecz z Wisłą przyniósł Legii 200 tysięcy złotych zysku.

Warszawskim kibicom pozostaje czekać. Ruch należy do Rady Miasta.

INTERIA.PL/Życie Warszawy
Dowiedz się więcej na temat: stadiony | mecz | Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje