Będą zmiany w Wiśle

Krystalizuje się powoli kadra Wisły na nowy sezon. Co prawda, żadne ustalenia jeszcze definitywnie nie zapadły, ale można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić najbliższe ruchy transferowe krakowian.

Najbliżej przeprowadzki do Krakowa są Marek Zieńczuk i Tomasz Dawidowski. Rozmowy z Amiką cały czas trwają.

Reklama

- Będziemy je kontynuować w przyszłym tygodniu. Wierzę, że w lipcu obu zobaczę na treningu w Krakowie - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" prezes Wisły, Tadeusz Czerwiński.

Kolejnym piłkarzem który znalazł się na celowniku krakowian jest zawodnik Odry Wodzisław, Aleksander Kwiek.

- Rozmowy z Wisłą trwają. Szczegóły uzgadniane będą w czerwcu. Jaka będzie kwota odstępnego? Na pewno nie milion złotych, ale więcej niż pół miliona - powiedział "PS" prezes Odry, Ireneusz Serwotka.

- Takie kwoty wydają mi się nierealne, ale Kwiek będzie w czerwcu naszym zawodnikiem - twardo postawił sprawę Czerwiński.

Uzasadnione nadzieje na przedłużenie kontraktu z Wisła ma Radosław Majdan. Podpisana na pół roku umowa ma opcję przedłużenie na kolejne dwa lata.

- Wszystkie warunki zostały sprecyzowane już wcześniej, więc teraz nie potrzeba żadnych rozmów, a tylko sygnał z klubu, że chce mnie zatrzymać - wyjaśnił Majdan.

Kto natomiast odejdzie z Reymonta? Kontrakt już został rozwiązany z Brazylijczykiem Roberto Edno. Górnik Zabrze natomiast chętnie widziałby u siebie braci Brożków i Kamila Kuzerę.

- Nie interesują nas Daniel Dubicki, Grzegorz Pater, Łukasz Nawotczyński i Paweł Strąk. Nawotczyński był u nas na testach i się nie sprawdził, a Strąk w ogóle nie gra i nie wiadomo, w jakiej jest formie - powiedział "PS" Zbigniew Koźmiński.

Na meczu w Katowicach był wysłannik lidera hiszpańskiej drugiej ligi, Levante U.D, który po raz drugi oglądał Macieja Żurawskiego i Tomasza Frankowskiego.

- Chyba po raz ostatni. Wiem, że Wisła nie chce sprzedać Żurawskiego, poza tym nie jestem przekonany, że sprawdziłby się w naszej ekstraklasie - powiedział "PS" Antonio Blasco Munoz.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: Nowy sezon | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama